10.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
Ballina Këmbimi Valutor

Këmbimi Valutor

Leviz euro…

EURO  shitet sot me 106.9 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 98.5 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 125.2 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor...

Kursi i kembimit valutor. “Ngjallet” euro

Euro blihet me 103.4 lekë dhe do të shitet me 104.3 lekë. Një dollar amerikan do blihet me 93.8 lekë dhe do shitet me 95.1...

Këmbimi valutor, 1 Gusht 2023

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 92.3 lekë dhe do të shitet me 94.3 lekë. Monedha evropiane euro do...

Këmbimi valutor 31 Korrik

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 93.3 lekë dhe do të shitet me 105.1 lekë. Monedha evropiane...

Vazhdon “gremina” e valutes

KEMBIMI VALUTOR  23 korrik 2023 Dollari amerikan blihet me 90.4 lekë dhe shitet me 91.5 lekë. Euro blihet me 100.6 lekë dhe shitet 101.5 lekë. Paundi...

Pikiata vazhdon. BSH e pamjaftueshme per te “mbajtur” euron dhe dollarin.

Revanshi i Euros dhe valutave të tjera në kursin e këmbimit me Lekun nuk ka zgjatur më shumë se një javë. Sipas kursit zyrtar të...

Kursi i Kembimit Valutor – 17 Qershor 2023

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 98.2 lekë dhe do të shitet me 99.5 lekë. Monedha evropiane euro...

Kursi i këmbimit, 22 Shtator 2022/ Dollari rritet lehtë, euro në “vendnumëro”

Vazhdon rritja e lehtë e dollarit amerikan, ndërsa monedha e eurozonës nuk ka lëvizuar. Rënie kanë shënuar edhe Paundi britanik dhe franga zviceriane. Sot...

Euro merr “revanshin”

Dollari dhe Euro kanë ndryshuar pozicionet sot në tregun valutor. Franga zviceriane ka shënuar një rritje të lehtë. Vendin e parë vijon ta mbajë...

Kursi i këmbimit valutor, 28 korrik 2022

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, 28 korrik 2022, sipas Bankës së Shqipërisë 1 dollar   114.95  lek 1 euro     116.60  lek 1 paund  138.77 lek

Këmbimi valutor, 13 Prill 2022

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan, blihet me 108.3 Lekë dhe shitet me 114.4 Lekë Euro blihet me 119.3 Lekë dhe shitet me...

Këmbimi valutor, 12 Prill 2022

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan, blihet me 109.30 Lekë dhe shitet me 113.30 Lekë. Euro blihet me 120.10 Lekë dhe shitet me...
- Advertisment -

Most Read

Freedom House ‘nxin’ Shqipërinë: S’ka mjedis për zgjedhje të lira, qeverisja jofunksionale

Organizata “Freedom House” me seli në Uashington ka publikuar raportin vjetor Ekspertja Karppi thotë se mungesa e transparencës dhe qeverisja jofunksionale vazhdojnë të përbëjnë...

Kolumbia në kërkim të thesarit nga anija e mbytur 316 vjet më parë

Qeveria e Kolumbisë njoftoi misionin për të hequr sendet me “vlerë të pallogaritshme” nga rrënojat legjendare të anijes San Jose që u mbyt në...

Ja përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji me hudhër

Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinën shqiptare. Përveç se u jep gatimeve një shije të mrekullueshme, ajo ka dhe vlera...

‘Kush e ka zgjedhur me votë Sorosin që të diktojë politikat dhe ligjet publike?

Nayib Bukele, presidenti i El Salvadorit ka vazhduar sulmet e tij publike ndaj miliarderit majtist George Soros. Sipas Yahoo News, në një aktivitet ai ka...